Pharma Agency
facebook
košík

Eshop
0 položek

EN CZ

Ohlasy

Kolie Sunny – Klostridiová enterotoxikosa a probiotika Doggy Care

chovatelka K. Gajdoštíková, Kostelec nad Černými Lesy

Kolie Sunny

Klostridiová enterotoxikosa je nepříjemné, někdy závažné a dlouhodobé onemocnění trávicího traktu psů a méně často koček. Způsobuje ho bakterie Clostridium perfringens, která je sice součástí normální mikrobiální flóry, ale, pokud dojde k jejímu přemnožení nebo pozření většího množství s kontaminovanou potravou, vede k zánětu střevní sliznice tlustého, případně dolní části tenkého střeva. Onemocnění probíhá buď akutně ve formě průjmu se zvracením, nechutenstvím a bolestmi břicha, nebo může přejít v chronickou formu s opakovanými menšími průjmy po třech až šesti týdny se opakujícími. Vzhledem k převaze postižení tlustého střeva se průjmy projevují jako menší „stoličky" s hlenem a krví, častým bolestivým vyprazdňováním, s velkým diskomfortem pro zvíře. Klostridia se nelze nikdy úplně zbavit i při opakovaném podání antibiotik nebo metronidazolu, protože střevo je jeho vlastním domovem. Chronická forma onemocnění může trvat i roky. Nutnou dlouhodobou zbraní jsou probiotika.

Kolie Sunny a její majitelka se potýkají s tímto problémem již přes tři roky. Okolností, které napomohly jeho rozvoji, bylo více. Sklon k požírání nestravitelných věcí a odpadků, opakované stresové situace majitelky, menší pohyblivost tlustého střeva a v posledním roce onemocnění vaječníků a dělohy s operací. Naštěstí má Sunny výbornou paní doktorku na pražské klinice Anima, která ordinovala antibiotika první rok a metronidazol v druhém roce, jen když projevy onemocnění byly příliš dramatické. Její léčba je opřená o trvalou kvalitní dietní stravu spolu s nejkvalitnějšími probiotiky. Probiotikum Doggy Care se vybralo pro jeho jedinečné složení s pěti druhy bakterií mléčného kvašení s vhodným vehikulem bez laktózy.

Onemocnění je již delší dobu pod kontrolou s minimálními občasnými krátkodobými projevy. Vděčnost majitelky i fenky je velká, protože soužití s tímto problémem - pokud není přiměřeně léčen - je velmi obtížné. A právě probiotikum Doggy Care se jim v tom velmi osvědčilo.

 


Přípravek Doggy Care obsahuje spoustu mléčných bakterií, a tak se chci zeptat, zda by nebyl problém, když má můj pejsek intoleranci na mléko?

na dotaz chovatelky Olgy Boučkové

Mám 4 letého NO s prokázanou EPI a intolerancí na jehněčí, kuřecí, hovězí maso a mléko. Podávám mu granule Forza 10 intestinal a ke každé krmné dávce musím přidávat pankreatické enzymy. Sic v granulích jsou probiotika a bakterie Enterococcus faecium a Lactobacily, ale podávala jsem mu ještě navíc dlouhodobě Probican. Pejsek trpí na záněty tenkého střeva. Poslední dobou mi přišlo, že po podání Probikanu se dlouze olizoval, nemyslím si zrovna, že by mu to tak chutnalo, neboť dříve to nedělal, ale spíš jakoby chtěl zvracet.

Probiotika mu musím podávat, abych udržela střevní mikroflóru. Právě mě zaujal Doggy Care, ale obsahuje spoustu mléčných bakterií, a tak se chci zeptat, zda by nebyl problém, když má intoleranci na mléko?

 

odpovídá MVDr. Jan Vajc, Ph.D.

Exokrinní pankreatická insuficience (EPI) je onemocnění slinivky, při kterém se produkuje buď nulové, nebo jen minimální množství pankreatických enzymů. U vašeho psa je ještě komplikováno kombinací s potravní intolerancí na některé komponenty, které se používají při výrobě průmyslových krmiv. Krmivo Forza 10 intestinal neobsahuje ani jednu z uvedených komponent, na kterou má váš pes intoleraci, proto tato volba je správná. Doplnění pankreatických enzymů do každé podané krmené dávky je nezbytnost a jak dietoterapie, tak i substituce enzymů je doživotní.

Dobrou volbou, jak podpořit funkčnost trávicího traktu u pacientů s tímto onemocněním, je doplnění probiotickými přípravky. U přípravku Doggy Care nemusíte mít obavy s použitím u vašeho psa, i když má intoleranci na mléko. Přípravek Doggy Care neobsahuje laktózu a proto pro vašeho psa nemůže být alergizující. Bakterie mléčného kvašení neprodukují laktózu, je to pouze název skupiny probiotických bakteriálních kultur. Mléčné kvašení je anaerobní kvasný pochod, při němž bakterie vyrábějí z jednoduchých sacharidů kyselinu mléčnou.

Podle použitého kmene mikroorganismu vznikají vedle ještě i jiné metabolity, například těkavé kyseliny, ethanol nebo oxid uhličitý.


Copyright © 2014 PharmaAgency, s.r.o. | Obchodní podmínky | Design: Maayadesign.cz | Code: VVStudio.cz
odkz do administrace                    test